Central Europe Programming Contest 2011

W dniach od 11 do 13 listopada na Politechnice Czeskiej w Pradze odbyły się Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. W zawodach wzięły udział 64 drużyny z 5 państw: Czech, Polski, Słowacji, Słowenii oraz Węgier. Wśród startujących nie zabrakło również reprezentacji naszej uczelni.

Drużyna WWSI 1 w składzie: Piotr Nowak, Tomasz Nowakowski, Maciej Boniecki rozwiązała 4 z 10 przygotowanych przez organizatorów zadań co pozwoliło nam uplasować się na 33 miejscu. Tegoroczny wynik jest zdecydowanie największym osiągnięciem w historii startów drużyn Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w zawodach programistycznych. Wart odnotowania jest również fakt, że byliśmy jedyną uczelnią niepubliczną biorącą udział w konkursie.

Zawody podobnie jak rok temu, 2 lata temu, 3 lata temu… długo by można wymieniać 😉 wygrała drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego. Pozostałe 2 miejsca na podium przypadły reprezentantom Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dla zainteresowanych zamieszczamy link do strony zawodów. Oprócz wyników konkursu można na niej znaleźć, zdjęcia, treści zadań, testy do zadań, omówienie rozwiązań oraz zgłoszenia wszystkich drużyn.